Złoto najdroższe od 8 miesięcy

Cena złota rosła w środę w związku w oczekiwaniem na dane o inflacji w USA i wzrost popytu w Chinach, informuje MarketWatch.

Inwestorzy liczą na to, że czwartkowy raport o inflacji w grudniu w USA pokaże jej dalszy spadek, co skłoni Fed do złagodzenia polityki monetarnej. Oznaczałoby to słabnięcie dolara, korzystne dla notowanych w nim aktywów. Wzrostowi ceny złota sprzyja także otwieranie Chin po odejściu od polityki „zero COVID”, które zapowiada wzrost popytu na surowce i towary. Analitycy techniczni zwracają także uwagę na możliwość tzw. złotego krzyża na złocie. To sytuacja, w której krótkoterminowa średnia ruchoma kursu wychodzi powyżej długoterminowej. Obecnie 5-dniowa jest tylko o 7 USD poniżej 200-dniowej. Ostatni raz „złoty krzyż” na złocie pojawił się w lutym ubiegłego roku. Wówczas kurs kruszcu wzrósł w ciągu miesiąca z ok. 1842 USD do ponad 2000 USD.

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z lutowych kontraktów rósł o 2,40 USD, czyli 0,1 proc., do 1878,90 USD. Jest najwyższy od 6 maja.

© ℗

Podpis: Marek Druś

Previous Article

Tomasz Sikorski prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Next Article

Ropa WTI zdrożała piątą sesję z rzędu

You might be interested in …

Spokojny początek tygodnia na rynku ropy naftowej

Na początku bieżącego tygodnia notowania ropy naftowej tkwią w miejscu. Cena tego surowca w piątek dynamicznie wzrosła po informacjach ze strony Rosji, o zamiarze obcięcia produkcji ropy naftowej o 500 tysięcy baryłek dziennie, czyli o około 5%, na skutek zachodnich sankcji narzuconych na ten […]

Podnajmy złagodzą lukę podażową

Sytuacja na rynku biurowym nadal jest nieprzewidywalna. Według Tomasza Burasa, dyrektora zarządzającego Savills w Polsce, wpływ na to ma praca hybrydowa, która pojawiła się w pandemii i wbrew oczekiwaniom właścicieli nieruchomości stała się zjawiskiem trwałym. […]