Zarząd Rafako zamierza złożyć wniosek o upadłość

Zarząd Rafako podjął decyzję o zamiarze złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości.

Władze spółki uznały, że stała się ona niewypłacalna w momencie otrzymania od Taurona Wytwarzanie wezwania do zapłaty kar umownych i odszkodowań na łączną kwotę 1,31 mld zł.

Zobacz także

Wezwanie, które dotyczyło też Mostostalu Warszawa, związane było z kontraktem na budowę bloku energetycznego w Jaworznie.

Rafako kwestionuje roszczenia Taurona, ale zarząd uważa, że doręczenie wezwania “istotnie i negatywnie wpływa, a co najmniej może wpłynąć, na sytuację faktyczną i otoczenie Emitenta”.

Jak dodano, kluczowe dla kontynuacji działalności będą: znalezienie inwestora, który odkupi akcje od PBG i Multaros Trading oraz udzieli finansowania, zawarcie ugód i porozumień z kontrahentami, realizacja zawartego postępowania restrukturyzacyjnego i znalezienie źródeł finansowania dla realizacji nowych kontraktów.

© ℗

Previous Article

PragmaGO rozpoczęła zapisy na obligacje

Next Article

Bitcoin powyżej 18000 USD, najdroższy od miesiąca

You might be interested in …

GPW: gorące spółki na sesji 23 I 2023

Kurs KGHM idzie w górę, bo cena miedzi doszła do poziomu najwyższego od niemal siedmiu miesięcy. Metal drożał przez ostatnich pięć tygodni, bo inwestorzy liczą na pozytywne skutki zniesienia restrykcji covidowych w Chinach. Jako ciekawostkę […]

Nowe dotacje sfinansują stare kontrakty

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapowiada rychły start Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). Jego wartość przekracza 24 mld EUR, w tym na programy transportowe, głównie drogowe i kolejowe, ma trafić prawie […]