Tomasz Sikorski prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Dotychczasowy wiceprezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych, Tomasz Sikorski został powołany na prezesa spółki – podały w środę PSE. Dotychczasowy prezes, Eryk Kłossowski zakończy swą misję w czwartek.

PSE poinformowały na swej stronie internetowej, że w porozumieniu z pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Mateuszem Bergerem, z dniem 12 stycznia br.

Eryk Kłossowski zakończy misję prezesa zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Na stanowisko prezesa PSE został powołany dotychczasowy wiceprezes Tomasz Sikorski – podano.

Sikorski był wiceprezesem PSE od 31 grudnia 2015 roku. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku na Politechnice Warszawskiej. W ramach działalności naukowo-badawczej zajmował się problematyką rynków energii elektrycznej oraz komputerowymi systemami wspomagania decyzji w zakresie zarządzania pracą systemu elektroenergetycznego w warunkach konkurencji.

Od 1999 roku związany był z PSE S.A., gdzie odpowiadał za administrowanie mechanizmem bilansowania polskiego systemu elektroenergetycznego.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne są operatorem systemu przesyłowego; odpowiadają m.in. za bieżące i długookresowe bezpieczeństwo funkcjonowania tego systemu oraz eksploatację, konserwację i remonty sieci przesyłowej, w tym połączeń z innymi systemami elektroenergetycznymi.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

Gospodarstwa domowe zaczęły oszczędzać?

Next Article

Złoto najdroższe od 8 miesięcy

You might be interested in …

Cena złota pod presją oczekiwań jastrzębiego Fed

Po dynamicznej przecenie złota na początku lutego, notowania tego kruszcu w poprzednim tygodniu się ustabilizowały. Niemniej, notowania złota pozostają pod presją sprzedających i poprzedni tydzień także zakończył się na delikatnym minusie. Dzisiejsza sesja przynosi konsolidację cen złota w okolicach […]