PragmaGO rozpoczęła zapisy na obligacje

Do 25 stycznia potrwają zapisy na obligacje spółki PragmaGo. Ich oprocentowanie to WIBOR 3M powiększony o 6 pkt proc. marży.

Papiery dwuletnie nie posiadają zabezpieczenia. Są sprzedawane są w ofercie publicznej i docelowo mają trafić na Catalyst. Spółka liczy na 20 mln zł.

W ofercie w październiku 2022 r. termin wykupu obligacji wynosił 4 lata, a oprocentowanie było sumą WIBOR 3M i 4 pkt proc. Emisja miała wartość 20 mln zł, ale inwestorzy kupili papiery za około 12,7 mln zł.

– Otoczenie rynkowe w ostatnich kwartałach uległo zmianom i obecnie charakteryzuje się sporą niepewnością. Przeprowadziliśmy badanie oczekiwań potencjalnego popytu i na tej podstawie dokonaliśmy istotnych zmian w warunkach emisji naszych obligacji, tworząc dla inwestorów zupełnie nową ofertę – mówi Jacek Obrocki, wiceprezes PragmaGO.

Spółka działa w branży finansowania małych i średnich przedsiębiorstw. W 2021 r. została przejęta przez Enterprise Investors.

© ℗

Previous Article

Odbicie w Chinach ma być znaczące, ale nadal poniżej potencjału

Next Article

Zarząd Rafako zamierza złożyć wniosek o upadłość

You might be interested in …

Europejski rynek akcji nadal rośnie

Paneuropejski Stoxx Europe 600 rośnie w pierwszej części piątkowej sesji o 0,5 proc. i zmierza do zakończenia wzrostem drugiego tygodnia z rzędu. Dobre nastroje inwestorów to głównie zasługa danych makro, które pokazały, że gospodarki Wielkiej Brytanii i Niemiec uniknęły recesji. […]

Nie ma sankcji nie do obejścia

Jedenasta miesięcznica napadu Rosji na Ukrainę skoncentrowana jest na wątkach militarnych, w perspektywie nieuchronnego wznowienia walk na szerszym froncie po zimowym zastoju. Po naszej stronie mocy z niemieckimi oporami, ale jednak stopniowo dojrzewa koncepcja zasilenia Ukrainy w broń pancerną nowocześniejszą […]