Były dyrektor Microsoftu na czele polskiego software house’u

Ronald Binkofski zastąpił Macieja Dziergwę na stanowisku prezesa STX Next.

STX Next to jeden z największych polskich software house’ów. Szybko rosnąca spółka rozważała w 2020 r. debiut na giełdzie, ale zdecydowała się na inwestora – większościowy pakiet udziałów nabył fundusz Innova Capital. Firma specjalizuje się w cieszącym się dużą popularnością języku programowania Python, a większość projektów realizuje dla zagranicznych klientów.

Zobacz także

Przez ostatnie siedemnaście lat firmą kierował jej założyciel Maciej Dziergwa, ale właśnie przekazał stery następcy. Na stanowisko prezesa został powołany Ronald Binkofski.

Maciej Dziergwa przeszedł do rady nadzorczej i nadal ma odgrywać ważną rolę w rozwoju organizacji.

Ronald Binkofski to menedżer z prawie 30-letnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach kierowniczych w firmach technologicznych w całej Europie. Przed dołączeniem do STX Next był dyrektorem generalnym polskiego oddziału Microsoft w latach 2013-18. Był również prezesem na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Honeywell.

Przekazanie sterów

Przekazanie sterów

Maciej Dziergwa ponad 17 lat kierował STX Next. Teraz będzie wspierał spółkę z poziomu rady nadzorczej.

Grzegorz Kawecki

Spółka komunikuje, że nowy prezes ma wnieść do niej połączenie umiejętności i kompetencji, które pomogą jej realizować długoterminową strategię ekspansji międzynarodowej. Ma on także wieloletnie doświadczenie w pracy na rynku niemieckim i ma wspierać działania STX Next w tym regionie, uznanym za jeden z ważnych strategicznych obszarów rozwoju firmy.

– Ronald wnosi ze sobą bogate doświadczenie w zarządzaniu dużymi międzynarodowymi firmami. Wiele lat poświęcił na doskonalenie swoich umiejętności, aby stać się niezwykle wszechstronnym liderem. Zarządzał organizacjami znacznie większymi niż STX Next i mamy nadzieję, że jego doświadczenie pozwoli firmie rozwijać się na podobną skalę jak przedsiębiorstwa, z którymi wcześniej pracował – powiedział ustępujący prezes Maciej Dziergwa.

Doświadczony menedżer

Doświadczony menedżer

Ronald Binkofski, który z początkiem roku stanął na czele STX Next, to menedżer z prawie 30-letnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach kierowniczych w firmach technologicznych w całej Europie. Ma pomóc spółce w dalszej ekspansji międzynarodowej.

© ℗

Previous Article

89 proc. firm IT planuje podwyżki w 2023 r.

Next Article

Fed cały czas rządzi rynkami

You might be interested in …

Powrót do zwyżek cen kukurydzy

Po ubiegłotygodniowych zniżkach, notowania kukurydzy na początku bieżącego tygodnia powracają do wzrostów. Cena kukurydzy w USA obecnie oscyluje w okolicach 6,80 USD za funt i w zasadzie od sierpnia ubiegłego roku można mówić o konsolidacji na tym rynku. Czynnikiem podtrzymującym notowania kukurydzy są doniesienia […]

Niewielkie zmiany cen na początku nowego tygodnia

Fot. Daniel Hooper/Unsplash Na giełdach europejskich ok. godz. 10:00 dominowały niewielkie zwyżki (DAX +0,08 proc., CAC 40 +0,22 proc.). Na warszawskiej giełdzie WIG-20 rósł ok. godz. 10:05 o 0,51 proc. Wśród składników tego indeksu swe […]