Udany sezon sprzedaży świątecznej Lidla w Wielkiej Brytanii

Okres sprzedaży świątecznej okazał się bardzo udany dla brytyjskiego ramienia Lidla. Sieć supermarketów, która obecna jest również na polskim rynku, odnotowała blisko 25-proc. wzrost przychodów na wyspach, informuje Reuters.

Fot. K. Mitch Hodge/Unsplash

Zobacz także

Dane niemieckiego detalisty, który należy do grypy Schwarz wskazują, że w okresie czterech tygodniu do 25 grudnia 2022 r. przychody ze sprzedaży Lidl GB zwiększyły się o 24,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2021 r.

Lidl podobnie jak Aldi (o którym pisaliśmy wcześniej w tym artykule) „skorzystał” na zubożeniu brytyjskiego społeczeństwa kusząc niższymi cenami niż tradycyjna brytyjska konkurencja. Wielka Brytania boryka się z najwyższą od czterech dekad inflacją, drastycznym wzrostem kosztów energii, paliw i życia, co przekłada się na ograniczanie wydatków przez konsumentów i poszukiwanie przez nich tańszych alternatyw.

Lidl szacuje, opierając się na danych Kantar, że konsumenci przenieśli do jej sieci z innych supermarketów około 62,8 mln GBP, to niemal trzy razy więcej niż rok wcześniej. Tylko w okresie siedmiu dni poprzedzających Wigilię sklepy Lidla odwiedziło ponad 1,3 mln klientów więcej.

Lidl obecnie zajmuje szóstą pozycję wśród największych sieci detalicznych w Wielkiej Brytanii z udziałem w rynku spożywczym szacowanym na 7,2 proc.

© ℗

Previous Article

Zarządzający OFE traił do władz spółki z GPW

Next Article

UOKiK nałożył ponad 68 mln zł kary na Agri Plus za wykorzystywanie przewagi kontraktowej

You might be interested in …

Marchewka: Kreatywność będzie triumfować

pospieszni.pl Aleksandra Marchewka jest członkiem zarządu Techlandu, największego polskiego producenta gier. Odpowiada za strategię rekrutacyjną firmy i kulturę miejsca pracy. Do firmy dołączyła w 2017 r. jako doradca finansowy, by rok później wejść do zarządu. […]

Citigroup zapowiada koniec rajdu na akcjach technologicznych

Obecne pozycjonowanie inwestorów sugeruje, że należy liczyć się z realizacją zysków, która przerwie rajd w segmencie spółek technologicznych, ostrzegają stratedzy Citigroup. Ramin Talaie/Bloomberg W tym roku segment technologiczny wzrósł już o 31 proc., notując jeden z najbardziej spektakularnych […]