Mieszane dane o produkcji przemysłowej w Niemczech

W listopadzie 2022 r. produkcja przemysłowa w niemieckiej gospodarce zwiększyła się o 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym odbijając po spadku o 0,4 proc. miesiąc wcześniej po skorygowaniu z wstępnie oszacowanego spadku rzędu 0,1 proc.

fot. Krisztian Bocsi/Bloomberg

Odczyt zaprezentowany przez Destatis pokrył się z medianą oczekiwań ekonomistów.

Gorej sytuacja przedstawiała się w porównaniu z analogicznym okresem 2021 r. W tym przypadku produkcja spadła w listopadzie o 0,4 proc. dynamizując zniżkę po spadku o 0,2 proc. w październiku (dane poddane korekcie z poziomu 0,0 proc.).

Z wyłączeniem energii i budownictwa produkcja wzrosła w listopadzie o 0,5 proc. licząc miesiąc do miesiąca. Z kolei produkcja dóbr pośrednich i dóbr inwestycyjnych zwiększyła się odpowiednio o 1,1 i 0,7 proc. Natomiast produkcja dóbr konsumpcyjnych zniżkowała o 1,5 proc.

Produkcja energii wzrosła w listopadzie o 3 proc. zaś produkcja budowlana zmniejszyła się o 2,2 proc. m/m.

© ℗

Previous Article

Rynek żądny większego ryzyka

Next Article

Złoty nie korzysta z euforii

You might be interested in …

Sprzedaż chińskich smartfonów najniższa od dekady

Sprzedaż smartfonów chińskich marek w 2022 r. była o 13 proc. niższa niż rok wcześniej i spadła do 286 mln urządzeń. Ostatnio podobny poziom odnotowano w 2013 r. – przekazał Reuters. fot. Vladimir Gerdo/TASS/Forum Przez dziesięć ostatnich lat roczna sprzedaż […]

Ceny ropy naftowej stabilne w obliczu danych z Iraku i USA

Po dynamicznych zwyżkach cen ropy naftowej na początku bieżącego tygodnia, cena tego surowca wczoraj delikatnie spadła, odreagowując wcześniejszy optymizm. Miało to swoje uzasadnienie, bowiem czynniki, które w największym stopniu wpływały na ruch wzrostowy podczas poniedziałkowej i wtorkowej sesji, powoli ustępują. […]