Dobre wieści z ZUS. Nowe rozwiązanie instytucji poprawi komfort klientów

ZUS: Od 1 stycznia legitymacje w wersji elektronicznej

“Emerytom i rencistom, którzy przed 1 stycznia 2023 r. otrzymali legitymacje w formie plastikowej karty identyfikacyjnej, wydamy automatycznie również legitymację w wersji elektronicznej. Takie osoby będą mogły korzystać z obu wersji dokumentu – i tradycyjnej, i elektronicznej” – przekazała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Od 1 stycznia 2023 r. legitymacje emeryta-rencisty są wydawane przez ZUS w formie elektronicznej. Można z nich korzystać na własnym urządzeniu mobilnym, np. na telefonie, przy użyciu bezpłatnej aplikacji mobilnej mObywatel. W aplikacji wystarczy wybrać opcję “Dodaj dokument” i na wyświetlonej liście dokumentów wskazać Legitymacja emeryta-rencisty.

mLegitymacja. Wygodne rozwiązanie dla każdego

mLegitymacja działa tak, jak tradycyjny dokument. Pokazując ją na ekranie smartfona, osoba uprawniona potwierdzi, że jest emerytem lub rencistą i skorzysta z ulg i uprawnień jej przysługujących, np. zniżek na bilety.

Po 1 stycznia br. emeryci lub renciści, którzy chcą otrzymać tradycyjną legitymację w formie karty, muszą złożyć w tej sprawie wniosek.

Legitymacje emerytów i rencistów, które zostały wydane przed 2023 rokiem, są aktualne, zgodnie z nadanym terminem ważności. 

SW

Czytaj dalej:

Previous Article

5 gorących spółek na sesji 9 I 2023

Next Article

Trenerzy boją się pracy w reprezentacji Polski. Sami do tego doprowadziliśmy

You might be interested in …

Każda praca ma jakąś wartość i jest ważna

Osoby z niepełnosprawnościami  są różne mają różne zainteresowania i potrzeby tak samo jak osoby zdrowe a także różny charakter i temperament. Miejsca pracy takich osób to często zakłady pracy chronionej,Warsztaty Terapii zajęciowej różne formy rękodzieła […]

Unia traci technologicznie do USA i ChRL

Unia traci technologicznie do USA i ChRL Przepaś w rozwoju technologicznym zwiększa polityka (ideologia) związana z „ratowaniem klimatu”. Wyzwaniem dla Europy jest przyjęcie otwartej nauki jako modus operandi dla wszystkich badaczy. Otwarta nauka polega na […]