Belgia: odwołano ponad 150 lotów linii Ryanair z powodu strajku

Ze względu na strajk personelu pokładowego linii lotniczych Ryanair odwołano w sobotę i niedzielę 152 loty z lotniska Charleroi – informują belgijskie media. Jest to drugi etap strajku pracowników irlandzkiego przewoźnika, którzy domagają się zagwarantowania płacy minimalnej na poziomie obowiązującym w Belgii.

Strajk organizują chrześcijańskie związki zawodowe – waloński CNE i flamandzki ACV Puls. Jak wynika z informacji CNE, 15 samolotów Ryanair, dla których bazą jest lotnisko Charleroi, pozostanie uziemionych w ten weekend.

Media przypominają, iż hostessy i stewardzi irlandzkich linii protestują przeciwko polityce zarządu Ryanair, który odmawia zagwarantowania ustawowej płacy minimalnej w Belgii. Zorganizowali oni już strajki 30 i 31 grudnia oraz 1 stycznia. W ciągu tych trzech dni odwołano prawie 130 lotów.

Dziennik „Le Soir” zauważa, że działalność taniego przewoźnika z lotniska w Brukseli powinna się odbywać bez zakłóceń, bowiem loty są obsługiwane z innych baz Ryanair.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

Minister: komisarz Reynders potwierdza, że projekt o SN jest krokiem do wypełnienia warunków płatności KPO

Next Article

Premier: w przyszłym tygodniu zamierzamy rozpocząć pracę nad ustawą o Sądzie Najwyższym

You might be interested in …

O Future Finance Poland zaczyna się mówić

Na liście Global Financial Center Index (GFCI) sklasyfikowanych jest 120 miast. Na czele od lat są Nowy Jork i Londyn. Wysoką pozycję utrzymują Singapur i Hongkong. Reszta stawki stale się zmienia, bo rośnie liczba miast, […]

W Czechach ruszyła pierwsza stacja tankowania wodoru Grupy Orlen

Jak podkreślono w piątkowej informacji prasowej PKN Orlen, “rozszerzenie dotychczasowej oferty paliw tradycyjnych i alternatywnych o wodór to kolejny krok na drodze do rozwoju niskoemisyjnego oraz bezemisyjnego transportu indywidualnego i zbiorowego zgodnie ze strategią Orlen2030”. […]