Pierwsza strata złota od pięciu sesji

Przerwana została wzrostowa passa notowań złota. Metal został przeceniony m.in. na skutek oczekiwań odnośnie kolejnych agresywnych podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych i rosnących rentowności obligacji.

Złotu ciążył też wzrost indeksu dolarowego.

Na zamknięciu sesji na Comex, kontrakty terminowe na złoto z dostawą w lutym taniały o około 1 proc. zniżkując o 18,40 USD i schodząc do poziomu 1840,60 USD za uncję.

Tym samym zakończyła się seria czterech zwyżek z rzędu, który wyprowadziła notowania kruszcu do 1859 USD/u, najwyższego pułapu od 10 czerwca 2022 r.

fot. David Gray/Bloomberg

© ℗

Previous Article

Takich okazji na giełdzie nie było od lat

Next Article

Soboń: należy uruchomić wszystkie możliwe środki, by pobudzić inwestycje

You might be interested in …

Branża zapachów na celowniku unijnego nadzoru ds. konkurencji

Unijne służby antykartelowe dokonały we wtorek „nalotu” na siedziby kilku europejskich firm z branży zapachów, poinformował Reuters. Nazwy firm oraz kraje, w których przeprowadzono akcję, nie zostały ujawnione. Wiadomo, że przeszukania wiążą się z podejrzeniem zmowy kartelowej w […]

Rynek przewiduje mocne cięcia stóp, ekonomiści mniej

Komu bardziej ufać: rynkowi czy ekspertom? W ostatnich 10 latach wyceny rynkowe minimalnie lepiej sygnalizowały przyszły kierunek zmian stóp. Nie ma w tym nic zaskakującego, tłum generalnie „widzi” więcej. Warto jednak pamiętać, że stadne efekty […]