Ten Square Games oszacował płatności za IV kw.

Ten Square Games szacuje, że w IV kw. płatności użytkowników w grach wyniosły 137,2 mln zł. Reakcja kursu na wyniki nieco dziwi analityków.

Nawet blisko 6 proc. zyskiwały w czwartek przed południem akcje Ten Square Games. To reakcja na podany przed sesją komunikat o szacunkowych przychodach za czwarty kwartał (choć przez awarie niektórych serwisów część inwestorów zapoznała się z nim już po rozpoczęciu notowań).

Zobacz także

Szacunkowe płatności użytkowników w grach Ten Square Games bez uwzględnienia przychodów odroczonych wzrosły w ostatnim kwartale 2022 r. do 137,2 mln zł wobec 167,5 mln zł w analogicznym okresie 2021 r. Były na porównywalnym poziomie co w III kw. 2022 r., kiedy ukształtowały się na poziomie 137,3 mln zł.

W szacunkowej kwocie płatności 85,7 mln zł, czyli 62,5 proc., zostało wygenerowane przez grę „Fishing Clash” (wyłączając przychody licencyjne z Chin). Kolejne 32,4 mln zł, czyli 23,6 proc., odnosi się do płatności w grze „Hunting Clash”. Ostateczne przychody mogą się różnić od szacunkowych . Raport za rok 2022 Ten Square Games planuje opublikować 27 marca 2023 r.

Reakcja inwestorów na szacunkowe dane nieco zdziwiła szefa analityków Haitong Banku Konrada Księżopolskiego.

– Wyniki są zgodne z moimi oczekiwaniami. Ponad 5-procentowy wzrost może więc trochę dziwić. Niektórzy jednak utrzymanie poziomu przychodów z poprzedniego kwartału mogą odebrać pozytywnie jako potwierdzenie tezy, że udało się ustanowić pewne dno przychodowe, od którego możliwe jest odbicie. Kursowi może też pomagać dobry obecnie sentyment na GPW – mówi analityk.

Od początku roku kurs spółki growej wzrósł już o 12 proc. Inwestorów nie odstrasza ryzyko podaży akcji ze strony założycieli, którzy przez ostatnie trzy lata w styczniu upłynniali część posiadanego pakietu w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB).

– W tym roku się tego nie spodziewam. W ABB sprzedaż musiałaby być ze sporym dyskontem. Logicznie byłoby poczekać na efekty obecnych inwestycji i sprzedać akcje inwestorowi branżowemu za 2-3 lata – mówi Konrad Księżopolski.

Ryzykowny miesiąc

Ryzykowny miesiąc

Założyciele Ten Square Games, którym kieruje Maciej Zużałek, przez ostatnie trzy lata sprzedawali akcje spółki. Za każdym razem proces sprzedaży odbywał się w styczniu.

materiały prasowe

© ℗

Previous Article

Minister gospodarki: PKB Ukrainy spadł o 30,4 proc. w 2022 roku

Next Article

GUS: inflacja w grudniu wyniosła 16,6 proc.

You might be interested in …

Tajwańska gospodarka skurczyła się po raz pierwszy od sześciu lat

Tajwańska gospodarka skurczyła się w ostatnim kwartale ubiegłego roku notując pierwszy spadek od początku 2016 r. Schłodzenie globalnego popytu odcisnąć swoje piętno na eksporcie, który brylował w czasie pandemii, informuje Bloomberg. Tajpej, stolica Tajwanu Lam Yik Fei/Bloomberg Według danych […]