Hongkong zanotował największy spadek eksportu od prawie 70 lat

Słabnięcie gospodarki Chin i globalnego popytu spowodowało, że Hongkong zanotował w listopadzie aż 24,1 proc. spadek eksportu w ujęciu rocznym, informuje Bloomberg.

Tak dużego tąpnięcia eksportu nie było w Hongkongu od 1954 roku. Jego skala zaskoczyła wszystkich, bo choć ekonomiści oczekiwali pogłębienia spadku eksportu, wynoszącego 10,4 proc. w październiku, to mediana prognoz dla listopada wynosiła 16,2 proc.

fot. Lui Siu Wai/Xinhua via ZUMA Wire/Forum

fot. Lui Siu Wai/Xinhua via ZUMA Wire/Forum

Import spadł w listopadzie o 20,3 proc., najmocniej od kryzysu finansowego 2009 roku. Oczekiwano zniżki o 13,8 proc. Deficyt handlowy Hongkongu wyniósł 27,1 mld HKD (3,5 mld USD).

Bloomberg zwraca uwagę, że eksport do Chin kontynentalnych, USA oraz innych istotnych partnerów handlowych jak Japonia, Tajwan czy Wietnam spadał dwucyfrowo.

© ℗

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Previous Article

Minister klimatu: import węgla dla gospodarstw domowych także w 2023 r.

Next Article

Kontrakty odreagowują środowe spadki w USA

You might be interested in …

Lokata w PKO BP może dać 10 proc., ale jest jeden warunek

PKO BP w aplikacji mobilnej dał możliwość ulokowania do 50 tys. zł na półrocznej Lokacie urodzinowej IKO. Odsetki wyniosą 10 proc. w skali roku, jeśli klient spełni jeden z trzech warunków. Do wyboru są: kupno w IKO jednostki uczestnictwa dowolnego funduszu […]

Szefie, bądź człowiekiem

Po awansie zamknął się w swojej skorupie, zastygł w lodowatej obojętności i odpychał pracowników jak kolczaste jeże. Nie zaglądał w ich prywatne sprawy, ale swojego życia też nie odsłaniał. Pewnego dnia mentor zapytał go: „I […]