12:26 2 minuty temu TUW PZUW: Rafał Kiliński powołany na prezesa na kolejną kadencję Rafał Kiliński pozostaje prezesem TUW PZUW na kolejną kadencję. Rada nadzorcza powołała na nową kadencję również pozostałych członków obecnego zarządu towarzystwa – poinformowała spółka w piątkowym komunikacie. czytaj więcej 12:26 2 minuty temu TUW PZUW: Rafał Kiliński powołany na prezesa na kolejną kadencję Rafał Kiliński pozostaje prezesem TUW PZUW na kolejną kadencję. Rada nadzorcza powołała na nową kadencję również pozostałych członków obecnego zarządu towarzystwa – poinformowała spółka w piątkowym komunikacie. czytaj więcej

Rafał Kiliński pozostaje prezesem TUW PZUW na kolejną kadencję. Rada nadzorcza powołała na nową kadencję również pozostałych członków obecnego zarządu towarzystwa – poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

„Dziękuję radzie nadzorczej za zaufanie i wsparcie. Dziękuję władzom PZU i wszystkim, którzy uwierzyli, że ubezpieczenia wzajemne są szansą dla rozwoju całej Grupy PZU i wspierają nas w ambitnych planach. Odradzające się w Polsce ubezpieczenia wzajemne wnoszą dodatkową, cenną wartość dla gospodarki, a my mamy możliwość, aby się do tego przyczyniać” – powiedział prezes Rafał Kiliński, cytowany w piątkowym komunikacie TUW PZUW.

Rafał Kiliński, prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych
fot. ARC

Rafał Kiliński, prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych
fot. ARC

W informacji wskazano, że osiągany przez TUW PZUW przypis składki stanowi już prawie 5 proc. całego przypisu składki brutto Grupy PZU po sześciu latach działalności. Dodano także, że TUW PZUW jest też jedynym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, który posiada międzynarodową ocenę ratingową – agencja Standard & Poor’s przyznała mu rating na wysokim poziomie A-.

Wyjaśniono też, że ubezpieczeni w TUW PZUW są jednocześnie członkami towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych. Takich klientów towarzystwo ma już ponad 600. Ubezpiecza przedsiębiorstwa, podmioty lecznicze, samorządy oraz instytucje publiczne i kościelne. W zeszłym roku ubezpieczyciel zebrał prawie 800 mln zł składki, osiągając wynik o ponad jedną czwartą wyższy niż przed rokiem.

„W szybszym niż założone tempie zbliżamy się do strategicznego celu w postaci miliarda złotych składki rocznie, który wyznaczyliśmy sobie na 2024 rok. To dowód na to, że nasz rozwój jest oparty na solidnych podstawach. W nowej kadencji zarządu będziemy skupiali się na dalszym rozwijaniu oferty i powiększaniu liczby ubezpieczonych, a także wspieraniu ich w trosce o bezpieczeństwo i wprowadzaniu kolejnych innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie” – powiedział Kiliński.

Rafał Kiliński jest twórcą TUW PZUW i jego prezesem od początku działalności towarzystwa. Z rynkiem ubezpieczeń jest związany od ponad 25 lat. Za wkład w jego rozwój otrzymał w mijającym roku Krzyż Zasługi od Prezydenta RP.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

Lewiatan: czeka nas podatkowy nieład

Next Article

TUW PZUW: Rafał Kiliński powołany na prezesa na kolejną kadencję

You might be interested in …

Poprawiają się nastroje tureckich konsumentów

Rośnie optymizm tureckich konsumentów, którzy od miesięcy muszą mierzyć się z jedną z najwyższych na świecie inflacji. Początek nowego roku ponownie podniósł jednak ich zaufanie, informuje Reuters. Stambuł, Turcja fot., Moe Zoyari/Bloomberg Według danych Tureckiego Instytutu Statystycznego w oszacowaniu […]

Rekordowa cena prawa do emisji dwutlenku węgla, zaraz pęknie 100 EUR

Prognozy zapowiadające ochłodzenie i spodziewany spadek produkcji przez elektrownie wiatrowe zwiększyły popyt w Europie na prawa do emisji dwutlenku węgla, co skutkowało w poniedziałek nowym rekordem ich ceny, donosi Reuters. Notowania benchmarkowego kontraktu EUA na grudzień 2023 roku zakończyły się wzrostem […]