Niedziela handlowa 2022. W grudniu kluczowe będą dwa terminy

Niedziela handlowa 2022. Sklepy będą czynne 11 grudnia

W niedzielę, 11 grudnia 2022 r. sklepy będą otwarte. To szósta z siedmiu niedziel u, w których nie obowiązuje zakaz handlu. Następna handlowa niedziela będzie 18 grudnia.

Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 r. Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku: ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w niedzielę przed Wielkanocą oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Najbliższa niedziela handlowa przypada 11 grudnia, a ostatnia 18 grudnia.

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Są sposoby na ominięcie przepisów

W ustawie przewidziano także katalog 32 wyłączeń. Zakaz handlu w niedziele nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, jeśli przychody z tej działalności stanowią co najmniej 40 proc. przychodów ze sprzedaży danej placówki. Ponadto nie obowiązuje w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

SW

Czytaj dalej:

Previous Article

Lidl i Biedronka mają kłopoty przez klientów. Skala problemu wciąż narasta

Next Article

Będzie nowy obowiązek dla właścicieli psów. Zapłacą też wyższy podatek

You might be interested in …

Tak tylko pytam, zresztą bardzo nieśmiało.

Czy prezydęt nie zgłosił nowelizacji ustawy o rosyjskich wpływach ? Czy prezydęt  uprzednio nie podpisał tej ustawy ? Czy MSZ nie pominęło w rozmowie z ambasadorem Rosji tego, że koło Bydgoszczy spadła rosyjska rakieta ? […]