Kurs dolara zwyżkuje

Kurs dolara nieznacznie zwyżkuje w piątek w niestabilnym handlu po odnotowaniu gwałtownych wzrostów w poprzedniej sesji – podaje agencja Reutersa.

NikolayFrolochkin/Pixabay

Notowania dolara spadły na krótko po tym, jak dane pokazały, że aktywność biznesowa w USA jeszcze bardziej skurczyła się w grudniu, gdy liczba nowych zamówień spadła do najniższego poziomu od ponad 2,5 roku, podczas gdy słabnący popyt pomógł znacznie obniżyć inflację.

S&P Global poinformował w piątek, że jego wstępny indeks wyjściowy PMI Composite w USA, który śledzi sektory produkcji i usług, spadł w tym miesiącu do 44,6 z końcowego odczytu 46,4 w listopadzie. Był to szósty miesiąc z rzędu, kiedy indeks pozostawał poniżej poziomu 50, co wskazuje na kurczenie się w sektorze prywatnym.

W handlu późnym rankiem kurs dolara spadł o 0,8 proc. w stosunku do notowań jena do 136,74, po osiągnięciu dwutygodniowego maksimum w poprzedniej sesji.

Kurs dolara umocnił się w stosunku do notowań funta szterlinga, które ostatnio doznały deprecjacji do poziomu 1,2176 USD, podczas gdy kurs euro spadł o 0,1 proc. do 1,0620 USD.

W czwartek kurs euro również poszedł w dół po tym, jak EBC podniósł stopy procentowe i zasygnalizował, że proces ten jest daleki od zakończenia, budząc obawy o potencjalne szkody dla światowej gospodarki i kierując inwestorów w stronę bezpiecznej przystani dolarowej.

© ℗

Podpis: ON, Reuters

Previous Article

OSW: przywracanie zwykłego działania ukraińskiej infrastruktury energetycznej możliwe najwcześniej wiosną

Next Article

Henkel wycofuje się z Rosji

You might be interested in …

Giełdy w USA kontynuują zwyżkę

fot. Bloomberg Wskaźnik największych blue chipów Dow Jones IA zyskał 0,43 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 rósł o 0,57 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq Composite zwyżkował o 0,73 proc. Obserwowane po udanej pierwszej fazie tąpnięcie […]

Wiosną te czołgi powinny dotrzeć

Młyny decyzyjne Unii Europejskiej z definicji mielą bardzo powoli, wobec ich tempa decyzje Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) wydają się wręcz błyskawicą. Po dwóch tygodniach politycznych dywagacji zostanie jednak stworzona międzynarodowa składkowa jednostka pancerna, ofiarowana armii Ukrainy. […]

Kurs złota utrzymuje się najwyżej od kwietnia

Poniedziałkowe notowania złota zakończyły się minimalnym wzrostem kursu, a to oznacza, że jest on wciąż najwyższy od kwietnia ubiegłego roku. Notowaniom złota pomagało słabnięcie dolara w trakcie poniedziałkowej sesji. Na jej początku, kiedy indeks dolara rósł, kurs złota spadał […]