Koniec awarii BLIKA. Klienci martwią się, co z pieniędzmi ściągniętymi z konta

Awaria Blika – problemy z płatnościami

Jak informowaliśmy wcześniej, trwała awaria systemu BLIK. Prawdopodobnie było to przeciążenie, ponieważ wiele osób, robiąc zakupy przed świętami zdecydowało się na płacenie właśnie blikiem.

Zespół Blika poinformował o usunięciu awarii, ale klienci martwią się, co z pieniędzmi, które zniknęły im z kont.

Pieniądze zniknęły z konta – jak je odzyskać?

“Ile będzie trwał zwrot pieniędzy, które przez tę awarię pobrało z konta, a i płatność i tak się nie udała”? “Co z płatnościami, które zostały ściągnięte z konta i nie dotarły do sklepów online? Nie ma ani pieniędzy na koncie, ani kupionego produktu” – dopytują zaniepokojeni internauci na profilu facebookowym Blika.

Obsługa Blika zapewnia, że nie ma powodu do obaw, a pieniądze niebawem wrócą na konta klientów. “W przypadku problemów, kontaktuj się ze swoim bankiem” – podpowiada blik.

Ile czeka się na zwrot pieniędzy na konto

Okazuje się bowiem, że czas zwrotu zależy od konkretnego banku, a nie od Blika. Banki mają w swoich regulaminach różne zapisy, w niektórych na zwrot trzeba czekać od 5 do nawet 15 dni. Zwykle jednak pieniądze wracają na konto na drugi dzień, albo w najbliższym dnu roboczym. Jeśli zbyt długo czekamy na zwrot pieniędzy, trzeba w swoim banku złożyć reklamację.

ja

Czytaj też:

Previous Article

Doktor Leszek straszy zagładą. I tak… co tydzień

Next Article

2023 w polskiej i światowej gospodarce. Będziemy balansować na granicy recesji

You might be interested in …

Edukacja na konwencji programowej PiS

Streszczając: Jaki program wyborczy w dziedzinie edukacji zaproponował dziś PiS? a. Nowa hierarchia odpowiedzialnych za edukację wg Jarosława Kaczyńskiego: 1. prof. Gliński 2. prof. Czarnek b. PiS będzie wzmacniać rolę tzw. nauczycieli wspierających w szkole […]

sposobię się do wyborów

Przyglądam się tym facetom sprzed telewizyjnych kamer i nie mogę pojąć jak można być tak wyzutym z poczucia odpowiedzialności i obowiązku wobec własnego narodu i państwa. Do niedawna (ci z PiS) stroili się w piórka […]