15:30 10 minut temu W. Buda: dopłata państwa do kredytu mieszkaniowego będzie obejmowała 10 lat Dopłata państwa do kredytu hipotecznego w nowym programie mieszkaniowym rządu dla osób do 45. roku życia będzie obejmowała 10 lat – mówił w piątek podczas konferencji minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, nowe rozwiązania będzie można połączyć z programem Mieszkanie bez wkładu własnego. czytaj więcej 15:30 10 minut temu W. Buda: dopłata państwa do kredytu mieszkaniowego będzie obejmowała 10 lat Dopłata państwa do kredytu hipotecznego w nowym programie mieszkaniowym rządu dla osób do 45. roku życia będzie obejmowała 10 lat – mówił w piątek podczas konferencji minister rozwoju i techn

Dopłata państwa do kredytu hipotecznego w nowym programie mieszkaniowym rządu dla osób do 45. roku życia będzie obejmowała 10 lat – mówił w piątek podczas konferencji minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, nowe rozwiązania będzie można połączyć z programem Mieszkanie bez wkładu własnego.

MAREK WISNIEWSKI

“Dodatkowe założenie, jakie jest związane z tym programem, to dopłata, która będzie obejmowała okres 10 lat, czyli 10 lat dopłacamy do kredytu” – powiedział Buda.

“Oczywiście możemy przy okazji tego instrumentu skorzystać również z instrumentów, które zaproponowaliśmy już wcześniej, czyli Mieszkanie bez wkładu własnego. Jeżeli więc ktoś będzie miał zdolność, będzie chciał skorzystać z tego programu, ale nie ma wkładu własnego, to będzie mógł te dwa rozwiązania ze osobą połączyć” – dodał.

Minister poinformował też, że do programu będą się kwalifikowały mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

“Widzimy, że rynek pierwotny ma pewnego rodzaju problemy. Mieszkań w 2023 roku będzie stosunkowo mniej w stosunku do 2022 roku. Nie chcielibyśmy, żeby była taka bariera, że nie można skorzystać z programu, bo nie ma mieszkań, które są na rynku pierwotnym” – stwierdził szef resortu rozwoju.

Podkreślił, że w programie nie będzie limitu metra kwadratowego mieszkania, na które będzie można zaciągnąć kredyt na lokal.

Oprocentowanie kredytu 2 proc. będzie stałe, zmienna będzie wysokość raty, ale przez ostatnie 10 lat spłaty kredytu będzie stała wysokość raty.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

15:27 13 minut temu W. Buda: nowy program dla osób do 45. roku życia na pierwsze mieszkanie Nowy, rządowy program mieszkaniowy dla osób do 45. roku życia na pierwsze mieszkanie ogłosił w piątek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Mówimy tu o dwóch rozwiązaniach: pierwszy to bezpieczny kredyt 2 proc., drugi to konto mieszkaniowe – dodał. czytaj więcej 15:27 13 minut temu W. Buda: nowy program dla osób do 45. roku życia na pierwsze mieszkanie Nowy, rządowy program mieszkaniowy dla osób do 45. roku życia na pierwsze mieszkanie ogłosił w piątek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Mówimy tu o dwóch rozwiązaniach: pierwszy to bezpieczny kredyt 2 proc., drugi to konto mieszkanio

Next Article

W. Buda: nowy program dla osób do 45. roku życia na pierwsze mieszkanie

You might be interested in …

Vela Poland szturmuje Wielką Brytanię

Właściciel grupy serwisów internetowych Tripinvest, pośredniczący w zakupach nieruchomości w Hiszpanii, szuka klienteli na Wyspach Brytyjskich. Spółka Vela Poland rozpoczęła kampanię reklamową emitowaną w kanałach Polskiego Radia Londyn i odnotowała pierwszą sprzedaż. Jest w trakcie otwierania biura w […]

Kashkari z Fed: inflacja pozostaje zbyt wysoka

Neel Kashkari, przewodniczący Rezerwy Federalnej (Fed) z Minneapolis uważa, że mimo podjętych przez władze monetarne działań, presja inflacyjna pozostaje na zbyt wysokim poziomie i zapewne konieczne będzie kontynuowanie polityki zacieśniania warunków finansowania, informuje Bloomberg. Neel Kashkari, przewodniczący Banku Rezerw […]